NAUKA I ISTRAZIVANJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NAUKA I ISTRAZIVANJE

Nauka,Historija,Parapsihologija,Svemir,Medicina,Literatura i mnoge druge stvari na ovom forumu mozete raspravljati i postati Dobrodosli.
 
HomeLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 Sami sebe unistavamo

Go down 
5 posters
AutorPoruka
FarCry
Admin
FarCry


Broj komentara : 87
Join date : 2008-12-17
Age : 45
Mjesto : Hell

Sami sebe unistavamo Empty
KomentarNaslov komentara: Sami sebe unistavamo   Sami sebe unistavamo Icon_minitimeSat Dec 27, 2008 9:35 am

Globalno zagrijavanje je pojava stalnog rasta srednje temperature planeta Zemlje, prouzrokovanog sve većim ispuštanjem štetnih plinova u Zemljinu atmosferu. Čovjek još od 19. stoljeća konstantno narušava prirodnu ravnotežu plinova, a prvo povećanje ukupne temperature planeta uočeno je već podesetih godina prošlog stoljeća.
Ugljični-dioksid koji nastaje sagorijevanjem ugljika i nafte u Zemljinoj atmosferi, zajedno sa ostalim plinovima, formira sloj koji zadržava sunčevu toplinu poput stakla u stakleniku. Tokom cijelog stoljeća emisija ugljičnog-dioksida je stalno bila u porastu, što je rezultiralo pregrijavanjem zemlje i radikalnim klimatskim promijenama.

Dali nam se blizi kraj.
Dali cemo sami sebe istrijebit kolko znamo o globalnom zagrijavanju?
Svojim pomalo neodgovornim ponašanjem, pridonose općem neznanju i
pretvaranju nečega tako važnog kao što je globalno zagrijavanje.
Na vrh Go down
http://www.myspace.com/atila79
Valdus

Valdus


Broj komentara : 76
Join date : 2008-12-23
Age : 53

Sami sebe unistavamo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sami sebe unistavamo   Sami sebe unistavamo Icon_minitimeSun Dec 28, 2008 3:08 pm

Ljudi su mnogo doprinjeli pogorsanju zemaljske atmosfere ,ali neki znanstvenici(izvor je National Geographic) tvrde da je ljudski utjecaj minimalisticki jer Zemljina klima po svojoj prirodi je ekstremno nestabilna,samo sto je nasa civilizacija nastala i razvila se u geoloski kratkom vremenu slucajne stabilne klime.

Mislim da ce ljudi opstati jer mi smo najprilagodljivija vrsta a sto se tice civilizacije kakvu poznajemo ...e...nevjerujem da ce opstati,siguran sam da ce svremenom degradirati.
Na vrh Go down
http://www.myspace.com/new_eden_citizen
FarCry
Admin
FarCry


Broj komentara : 87
Join date : 2008-12-17
Age : 45
Mjesto : Hell

Sami sebe unistavamo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sami sebe unistavamo   Sami sebe unistavamo Icon_minitimeSun Dec 28, 2008 3:19 pm

Ma mi smo kao skakavci gdje god dodjemo havariju napravimo.
Evo sta uradismo od prirode pa jos malo nebi me cudilo da sami sebe istrijebimo.
Istina da smo prilagodljivi,ali ako ovako nastavimo vraticemo se u kameno doba unistavajuci prirodu polako.
Na vrh Go down
http://www.myspace.com/atila79
BorgQueen
Admin
BorgQueen


Broj komentara : 80
Join date : 2009-01-06
Mjesto : UnimatrixOne

Sami sebe unistavamo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sami sebe unistavamo   Sami sebe unistavamo Icon_minitimeThu Jan 08, 2009 7:34 am

Mislim da Valdus ima pravo.....moguce je da smo mi doprinijeli pogorsanju zivotnih uslova na zemlji, ali vjerujem da je ipak nesto mnogo vece u pitanju....
Pa sama cinjenica da se nase Sunce skupa sa planetama krece kroz svemir.....pa eksplozije na Suncu, pa svemirska zracenja..itd, itd....
Na vrh Go down
Makul

Makul


Broj komentara : 107
Join date : 2009-01-07
Mjesto : Xaronu(Main)

Sami sebe unistavamo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sami sebe unistavamo   Sami sebe unistavamo Icon_minitimeFri Jan 09, 2009 6:07 pm

Koliko god mi udarimo majka priroda moze jace.
Na vrh Go down
Assimilated_One

Assimilated_One


Broj komentara : 195
Join date : 2008-12-28
Age : 32
Mjesto : Darda

Sami sebe unistavamo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sami sebe unistavamo   Sami sebe unistavamo Icon_minitimeFri Jan 09, 2009 6:10 pm

Sta ako Chuck zada kruzni?

Zemlja nas oce potopiti. Dize temperaturu, topi ledenjake i dobiva vise tamne povrsine (voda) koja se zagrijava i dodatno topi led. Razina vode se se dici za 70 metara.
Na vrh Go down
Makul

Makul


Broj komentara : 107
Join date : 2009-01-07
Mjesto : Xaronu(Main)

Sami sebe unistavamo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sami sebe unistavamo   Sami sebe unistavamo Icon_minitimeFri Jan 09, 2009 6:15 pm

A to je tek pocetak. Zemlja je ljuta jako. Zamlja je velika i jaka. Tsunami, tornada, tajfuni, poplave, potresi, vulkani.
Na vrh Go down
Assimilated_One

Assimilated_One


Broj komentara : 195
Join date : 2008-12-28
Age : 32
Mjesto : Darda

Sami sebe unistavamo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sami sebe unistavamo   Sami sebe unistavamo Icon_minitimeFri Jan 09, 2009 6:18 pm

E e. Vulkani i potresi. Ko ono sto su ludi Rusi probali.
Na vrh Go down
Makul

Makul


Broj komentara : 107
Join date : 2009-01-07
Mjesto : Xaronu(Main)

Sami sebe unistavamo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sami sebe unistavamo   Sami sebe unistavamo Icon_minitimeFri Jan 09, 2009 6:23 pm

I ako se mi ne odlucimo predati nego jos uvijek unistavati onda slijedi konacni udarac. Onaj super-vulkan u Yellowsone nacionalnom parku. Ako to grune kraj je civilizacje kakvu znamo. Nebo ce bit kao u Matrix-u a tlo pod puuuno pepela.
Na vrh Go down
Assimilated_One

Assimilated_One


Broj komentara : 195
Join date : 2008-12-28
Age : 32
Mjesto : Darda

Sami sebe unistavamo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sami sebe unistavamo   Sami sebe unistavamo Icon_minitimeFri Jan 09, 2009 6:27 pm

On eruptira svakih 30.000 godina jel tak? Koliko sad nije? 70.000? Biti ce to veliiikiii booom. Pola sfere ce sigurno biti pod totalnim mrakom.
Pepeo bi zatrpao puno. Pepela ko snijega na Antartiku. Sumnjam da bi bilo stuje, a i komunikacija bi bila u komi.
No zamisli kakve bi to minerale izbacilo.
Na vrh Go down
Makul

Makul


Broj komentara : 107
Join date : 2009-01-07
Mjesto : Xaronu(Main)

Sami sebe unistavamo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sami sebe unistavamo   Sami sebe unistavamo Icon_minitimeFri Jan 09, 2009 6:40 pm

Ne takvi vulkani grunu kad se nakupe nemam blage kad je bio zadnji. Ovaj u Yellowson-u nije nikad. Oni kad jednom se nakupe grunu i to je to. Cijela atmosfera bi bila pod 2 cm debelim slojem pepela i prasine. Tlo bi bilo ovisno o radiusu od udara. Uglavnom cijela Amerika bi osla kvragu. Problem kod vulkanskog pepela je sto on nije kao drveni i ostali. Ostali pepeo je pod mikroskopom obao (ima oble rubove) Vulkanski je ostar i nazubljen. Kad se pomjesa s vodom nastaje cement. tako da ti naslage od samo par cm + kisa mogu srusit kuću. Zatim sto je zbilja grozno taj pepeo ima elektromagnetski ucinak kad je u zraku tako da nema signala, a i nagriza kablove na banderama pa puknu.


Uglavnom totalni kaos.
Na vrh Go down
Assimilated_One

Assimilated_One


Broj komentara : 195
Join date : 2008-12-28
Age : 32
Mjesto : Darda

Sami sebe unistavamo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sami sebe unistavamo   Sami sebe unistavamo Icon_minitimeFri Jan 09, 2009 6:45 pm

Si siguran da nije nikad? Ja sam siguran da je svakih 30.000 godina. Samo da ovaj put zakasnio 2 put, tj. nije puko.
Na vrh Go down
Makul

Makul


Broj komentara : 107
Join date : 2009-01-07
Mjesto : Xaronu(Main)

Sami sebe unistavamo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sami sebe unistavamo   Sami sebe unistavamo Icon_minitimeFri Jan 09, 2009 6:51 pm

ne svakih par tisuca godina erupira jedan super vulkan. Ali ne isti. On nije kao obicni vulkanu koji imaju procjep kroz koru do povrsine pa pokretanjem ploca i strujanjem magme erupiraju stalno.

Super-vulkan ima OGROMNU komoru u kojoj se tisucama godina talozi magma. I kad se nesto dogodi da to aktivira. Dovoljni je jedna rupa. Pocne kao normalna erupcija, pa pokraj nje jos jedna, pa jos, pa jos, pa BUUUM ode sve!
Na vrh Go down
Assimilated_One

Assimilated_One


Broj komentara : 195
Join date : 2008-12-28
Age : 32
Mjesto : Darda

Sami sebe unistavamo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sami sebe unistavamo   Sami sebe unistavamo Icon_minitimeFri Jan 09, 2009 6:57 pm

I dalje mislim da Yellowstone gruvo svakih 30.000
Na vrh Go down
Makul

Makul


Broj komentara : 107
Join date : 2009-01-07
Mjesto : Xaronu(Main)

Sami sebe unistavamo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sami sebe unistavamo   Sami sebe unistavamo Icon_minitimeSun Jan 11, 2009 3:59 am

U oceanu se zbila golema erupcija koja je napravila Stjenjak (Rocky mountains), od talozenja pepela i tog se jos oformolo do kraja. Od te eksplozije normalno posto se svo tlo "izokrenulo" nastale su rupe e pa jedna takva od 3100 km^2 se pretvorila u Yellowstone. A ona rupa je sad komora u kojoj je lava koja lagano ide prema povrsini.
Na vrh Go down
Sponsored content





Sami sebe unistavamo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sami sebe unistavamo   Sami sebe unistavamo Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Sami sebe unistavamo
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Jesmo li sami.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
NAUKA I ISTRAZIVANJE :: RAZNOLIKE TEME :: GLOBALNO ZAGRIJAVANJE (KAD MAJKA PRIRODA POBJESNI)-
Idi na: